Vishay Vitramon VJ0603Y393JXJAP
Part No.:
VJ0603Y393JXJAP
Datasheet:
AnpuVJ0603Y393JXJAP.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y393JXJAP on Anpu?
3. Are the VJ0603Y393JXJAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y393JXJAP?
Image VJ0603Y393JXJAP
Part Number VJ0603Y393JXJAP
Product Status Active
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)