Vishay Vitramon VJ0603Y473KNAAO
Part No.:
VJ0603Y473KNAAO
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuVJ0603Y473KNAAO.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V 0603 EPOXY
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ Non-Magnetic, Epoxy
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.036" (0.92mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y473KNAAO on Anpu?
3. Are the VJ0603Y473KNAAO price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y473KNAAO?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ0603Y473KNAAO
Part Number VJ0603Y473KNAAO
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Non-Magnetic, Epoxy
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm)