Vishay Vitramon VJ0603Y562MXXAC
Part No.:
VJ0603Y562MXXAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y562MXXAC.pdf
Description:
CAP CER 5600PF 25V X7R 0603
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y562MXXAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y562MXXAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y562MXXAC?
Image VJ0603Y562MXXAC
Part Number VJ0603Y562MXXAC
Product Status Active
Capacitance 5600 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)