Vishay Vitramon VJ0603Y681JXJAP
Part No.:
VJ0603Y681JXJAP
Datasheet:
AnpuVJ0603Y681JXJAP.pdf
Description:
CAP CER 680PF 16V X7R 0603
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y681JXJAP on Anpu?
3. Are the VJ0603Y681JXJAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y681JXJAP?
Image VJ0603Y681JXJAP
Part Number VJ0603Y681JXJAP
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)