Vishay Vitramon VJ0603Y681KXXAC
Part No.:
VJ0603Y681KXXAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y681KXXAC.pdf
Description:
CAP CER 680PF 25V X7R 0603
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y681KXXAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y681KXXAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y681KXXAC?
Image VJ0603Y681KXXAC
Part Number VJ0603Y681KXXAC
Product Status Active
Capacitance 680 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)