Vishay Vitramon VJ0603Y682KXJAP
Part No.:
VJ0603Y682KXJAP
Datasheet:
AnpuVJ0603Y682KXJAP.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 16V X7R 0603
Series:
VJ
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y682KXJAP on Anpu?
3. Are the VJ0603Y682KXJAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y682KXJAP?
Image VJ0603Y682KXJAP
Part Number VJ0603Y682KXJAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)