Vishay Vitramon VJ0603Y682MXXAC
Part No.:
VJ0603Y682MXXAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y682MXXAC.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 25V X7R 0603
Series:
VJ
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y682MXXAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y682MXXAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y682MXXAC?
Image VJ0603Y682MXXAC
Part Number VJ0603Y682MXXAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)