Vishay Vitramon VJ0603Y683MXXAC
Part No.:
VJ0603Y683MXXAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y683MXXAC.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0603
Series:
VJ
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y683MXXAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y683MXXAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y683MXXAC?
Image VJ0603Y683MXXAC
Part Number VJ0603Y683MXXAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)