Vishay Vitramon VJ0603Y683MXXAP
Part No.:
VJ0603Y683MXXAP
Datasheet:
AnpuVJ0603Y683MXXAP.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y683MXXAP on Anpu?
3. Are the VJ0603Y683MXXAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y683MXXAP?
Image VJ0603Y683MXXAP
Part Number VJ0603Y683MXXAP
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)