Vishay Vitramon VJ0603Y821KXBAP
Part No.:
VJ0603Y821KXBAP
Datasheet:
AnpuVJ0603Y821KXBAP.pdf
Description:
CAP CER 820PF 100V X7R 0603
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y821KXBAP on Anpu?
3. Are the VJ0603Y821KXBAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y821KXBAP?
Image VJ0603Y821KXBAP
Part Number VJ0603Y821KXBAP
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)