Vishay Vitramon VJ0603Y821KXXAP
Part No.:
VJ0603Y821KXXAP
Datasheet:
AnpuVJ0603Y821KXXAP.pdf
Description:
CAP CER 820PF 25V X7R 0603
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y821KXXAP on Anpu?
3. Are the VJ0603Y821KXXAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y821KXXAP?
Image VJ0603Y821KXXAP
Part Number VJ0603Y821KXXAP
Product Status Active
Capacitance 820 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)