Vishay Vitramon VJ0603Y822MXXAC
Part No.:
VJ0603Y822MXXAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y822MXXAC.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 25V X7R 0603
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y822MXXAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y822MXXAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y822MXXAC?
Image VJ0603Y822MXXAC
Part Number VJ0603Y822MXXAC
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)