Vishay Vitramon VJ0603Y823KXJAC
Part No.:
VJ0603Y823KXJAC
Datasheet:
AnpuVJ0603Y823KXJAC.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y823KXJAC on Anpu?
3. Are the VJ0603Y823KXJAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y823KXJAC?
Image VJ0603Y823KXJAC
Part Number VJ0603Y823KXJAC
Product Status Active
Capacitance 0.082 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)