Vishay Vitramon VJ0603Y823KXJAP
Part No.:
VJ0603Y823KXJAP
Datasheet:
AnpuVJ0603Y823KXJAP.pdf
Description:
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.038" (0.97mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0603Y823KXJAP on Anpu?
3. Are the VJ0603Y823KXJAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0603Y823KXJAP?
Image VJ0603Y823KXJAP
Part Number VJ0603Y823KXJAP
Product Status Active
Capacitance 0.082 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.038" (0.97mm)