Vishay Vitramon VJ0805A120KXAMP
Part No.:
VJ0805A120KXAMP
Datasheet:
AnpuVJ0805A120KXAMP.pdf
Description:
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
12 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A120KXAMP on Anpu?
3. Are the VJ0805A120KXAMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A120KXAMP?
Image VJ0805A120KXAMP
Part Number VJ0805A120KXAMP
Product Status Active
Capacitance 12 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)