Vishay Vitramon VJ0805A121GXACW1BC
Part No.:
VJ0805A121GXACW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805A121GXACW1BC.pdf
Description:
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A121GXACW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805A121GXACW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A121GXACW1BC?
Image VJ0805A121GXACW1BC
Part Number VJ0805A121GXACW1BC
Product Status Active
Capacitance 120 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)