Vishay Vitramon VJ0805A122GLBAJ32
Part No.:
VJ0805A122GLBAJ32
Datasheet:
AnpuVJ0805A122GLBAJ32.pdf
Description:
CAP CER 1200 PF 100V NP0(C0G) 08
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A122GLBAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ0805A122GLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A122GLBAJ32?
Image VJ0805A122GLBAJ32
Part Number VJ0805A122GLBAJ32
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)