Vishay Vitramon VJ0805A151GLCAJ32
Part No.:
VJ0805A151GLCAJ32
Datasheet:
AnpuVJ0805A151GLCAJ32.pdf
Description:
CAP CER 150 PF 200V NP0(C0G) 080
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A151GLCAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ0805A151GLCAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A151GLCAJ32?
Image VJ0805A151GLCAJ32
Part Number VJ0805A151GLCAJ32
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)