Vishay Vitramon VJ0805A151GXACW1BC
Part No.:
VJ0805A151GXACW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805A151GXACW1BC.pdf
Description:
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0805
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A151GXACW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805A151GXACW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A151GXACW1BC?
Image VJ0805A151GXACW1BC
Part Number VJ0805A151GXACW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)