Vishay Vitramon VJ0805A1R0BXBPW1BC
Part No.:
VJ0805A1R0BXBPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805A1R0BXBPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0805
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A1R0BXBPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805A1R0BXBPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A1R0BXBPW1BC?
Image VJ0805A1R0BXBPW1BC
Part Number VJ0805A1R0BXBPW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)