Vishay Vitramon VJ0805A222FXAMT
Part No.:
VJ0805A222FXAMT
Datasheet:
AnpuVJ0805A222FXAMT.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0805
Series:
VJ
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A222FXAMT on Anpu?
3. Are the VJ0805A222FXAMT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A222FXAMT?
Image VJ0805A222FXAMT
Part Number VJ0805A222FXAMT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±1%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)