Vishay Vitramon VJ0805A222JXAMR
Part No.:
VJ0805A222JXAMR
Datasheet:
AnpuVJ0805A222JXAMR.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A222JXAMR on Anpu?
3. Are the VJ0805A222JXAMR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A222JXAMR?
Image VJ0805A222JXAMR
Part Number VJ0805A222JXAMR
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)