Vishay Vitramon VJ0805A271JXBAP
Part No.:
VJ0805A271JXBAP
Datasheet:
AnpuVJ0805A271JXBAP.pdf
Description:
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A271JXBAP on Anpu?
3. Are the VJ0805A271JXBAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A271JXBAP?
Image VJ0805A271JXBAP
Part Number VJ0805A271JXBAP
Product Status Active
Capacitance 270 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)