Vishay Vitramon VJ0805A330GXBPW1BC
Part No.:
VJ0805A330GXBPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805A330GXBPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0805
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A330GXBPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805A330GXBPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A330GXBPW1BC?
Image VJ0805A330GXBPW1BC
Part Number VJ0805A330GXBPW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)