Vishay Vitramon VJ0805A330KXBMP
Part No.:
VJ0805A330KXBMP
Datasheet:
AnpuVJ0805A330KXBMP.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0805
Series:
VJ
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A330KXBMP on Anpu?
3. Are the VJ0805A330KXBMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A330KXBMP?
Image VJ0805A330KXBMP
Part Number VJ0805A330KXBMP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)