Vishay Vitramon VJ0805A390KXAAP
Part No.:
VJ0805A390KXAAP
Datasheet:
AnpuVJ0805A390KXAAP.pdf
Description:
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0805
Series:
VJ
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A390KXAAP on Anpu?
3. Are the VJ0805A390KXAAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A390KXAAP?
Image VJ0805A390KXAAP
Part Number VJ0805A390KXAAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)