Vishay Vitramon VJ0805A390KXBAP
Part No.:
VJ0805A390KXBAP
Datasheet:
AnpuVJ0805A390KXBAP.pdf
Description:
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0805
Series:
VJ
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A390KXBAP on Anpu?
3. Are the VJ0805A390KXBAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A390KXBAP?
Image VJ0805A390KXBAP
Part Number VJ0805A390KXBAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 39 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)