Vishay Vitramon VJ0805A391GXJCW1BC
Part No.:
VJ0805A391GXJCW1BC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuVJ0805A391GXJCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 390PF 16V C0G/NP0 0805
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ W1BC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A391GXJCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805A391GXJCW1BC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A391GXJCW1BC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ0805A391GXJCW1BC
Part Number VJ0805A391GXJCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 390 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)