Vishay Vitramon VJ0805A471GLBAJ32
Part No.:
VJ0805A471GLBAJ32
Datasheet:
AnpuVJ0805A471GLBAJ32.pdf
Description:
CAP CER 470 PF 100V NP0(C0G) 080
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A471GLBAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ0805A471GLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A471GLBAJ32?
Image VJ0805A471GLBAJ32
Part Number VJ0805A471GLBAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)