Vishay Vitramon VJ0805A471JXBAC
Part No.:
VJ0805A471JXBAC
Datasheet:
AnpuVJ0805A471JXBAC.pdf
Description:
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0805
Series:
VJ
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A471JXBAC on Anpu?
3. Are the VJ0805A471JXBAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A471JXBAC?
Image VJ0805A471JXBAC
Part Number VJ0805A471JXBAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 470 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)