Vishay Vitramon VJ0805A560KXCAP
Part No.:
VJ0805A560KXCAP
Datasheet:
AnpuVJ0805A560KXCAP.pdf
Description:
CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 0805
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805A560KXCAP on Anpu?
3. Are the VJ0805A560KXCAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805A560KXCAP?
Image VJ0805A560KXCAP
Part Number VJ0805A560KXCAP
Product Status Active
Capacitance 56 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)