Vishay Vitramon VJ0805V683MXAPW1BC
Part No.:
VJ0805V683MXAPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805V683MXAPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V Y5V 0805
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.028" (0.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805V683MXAPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805V683MXAPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805V683MXAPW1BC?
Image VJ0805V683MXAPW1BC
Part Number VJ0805V683MXAPW1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)