Vishay Vitramon VJ0805Y103MXBCW1BC
Part No.:
VJ0805Y103MXBCW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y103MXBCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y103MXBCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y103MXBCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y103MXBCW1BC?
Image VJ0805Y103MXBCW1BC
Part Number VJ0805Y103MXBCW1BC
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)