Vishay Vitramon VJ0805Y122MXAPW1BC
Part No.:
VJ0805Y122MXAPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y122MXAPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 50V X7R 0805
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y122MXAPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y122MXAPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y122MXAPW1BC?
Image VJ0805Y122MXAPW1BC
Part Number VJ0805Y122MXAPW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)