Vishay Vitramon VJ0805Y123KXJAC
Part No.:
VJ0805Y123KXJAC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y123KXJAC.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 16V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y123KXJAC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y123KXJAC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y123KXJAC?
Image VJ0805Y123KXJAC
Part Number VJ0805Y123KXJAC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)