Vishay Vitramon VJ0805Y123KXJMC
Part No.:
VJ0805Y123KXJMC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y123KXJMC.pdf
Description:
CAP CER 0.012UF 16V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y123KXJMC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y123KXJMC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y123KXJMC?
Image VJ0805Y123KXJMC
Part Number VJ0805Y123KXJMC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.012 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)