Vishay Vitramon VJ0805Y151KXBCW1BC
Part No.:
VJ0805Y151KXBCW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y151KXBCW1BC.pdf
Description:
CAP CER 150PF 100V X7R 0805
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y151KXBCW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y151KXBCW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y151KXBCW1BC?
Image VJ0805Y151KXBCW1BC
Part Number VJ0805Y151KXBCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 150 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)