Vishay Vitramon VJ0805Y153JXBMC
Part No.:
VJ0805Y153JXBMC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y153JXBMC.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y153JXBMC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y153JXBMC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y153JXBMC?
Image VJ0805Y153JXBMC
Part Number VJ0805Y153JXBMC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)