Vishay Vitramon VJ0805Y154JXQRW1BC
Part No.:
VJ0805Y154JXQRW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y154JXQRW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0805
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y154JXQRW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y154JXQRW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y154JXQRW1BC?
Image VJ0805Y154JXQRW1BC
Part Number VJ0805Y154JXQRW1BC
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)