Vishay Vitramon VJ0805Y183MXJMP
Part No.:
VJ0805Y183MXJMP
Datasheet:
AnpuVJ0805Y183MXJMP.pdf
Description:
CAP CER 0.018UF 16V X7R 0805
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y183MXJMP on Anpu?
3. Are the VJ0805Y183MXJMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y183MXJMP?
Image VJ0805Y183MXJMP
Part Number VJ0805Y183MXJMP
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)