Vishay Vitramon VJ0805Y222JXXPW1BC
Part No.:
VJ0805Y222JXXPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y222JXXPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 25V X7R 0805
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y222JXXPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y222JXXPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y222JXXPW1BC?
Image VJ0805Y222JXXPW1BC
Part Number VJ0805Y222JXXPW1BC
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)