Vishay Vitramon VJ0805Y223KXBAP
Part No.:
VJ0805Y223KXBAP
Datasheet:
AnpuVJ0805Y223KXBAP.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y223KXBAP on Anpu?
3. Are the VJ0805Y223KXBAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y223KXBAP?
Image VJ0805Y223KXBAP
Part Number VJ0805Y223KXBAP
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)