Vishay Vitramon VJ0805Y223KXJAP
Part No.:
VJ0805Y223KXJAP
Datasheet:
AnpuVJ0805Y223KXJAP.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0805
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y223KXJAP on Anpu?
3. Are the VJ0805Y223KXJAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y223KXJAP?
Image VJ0805Y223KXJAP
Part Number VJ0805Y223KXJAP
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)