Vishay Vitramon VJ0805Y223MXAAP
Part No.:
VJ0805Y223MXAAP
Datasheet:
AnpuVJ0805Y223MXAAP.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y223MXAAP on Anpu?
3. Are the VJ0805Y223MXAAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y223MXAAP?
Image VJ0805Y223MXAAP
Part Number VJ0805Y223MXAAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)