Vishay Vitramon VJ0805Y223MXBAP
Part No.:
VJ0805Y223MXBAP
Datasheet:
AnpuVJ0805Y223MXBAP.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y223MXBAP on Anpu?
3. Are the VJ0805Y223MXBAP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y223MXBAP?
Image VJ0805Y223MXBAP
Part Number VJ0805Y223MXBAP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)