Vishay Vitramon VJ0805Y272KXAPW1BC
Part No.:
VJ0805Y272KXAPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y272KXAPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 50V X7R 0805
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y272KXAPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y272KXAPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y272KXAPW1BC?
Image VJ0805Y272KXAPW1BC
Part Number VJ0805Y272KXAPW1BC
Product Status Active
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)