Vishay Vitramon VJ0805Y272MXJPW1BC
Part No.:
VJ0805Y272MXJPW1BC
Datasheet:
AnpuVJ0805Y272MXJPW1BC.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 16V X7R 0805
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y272MXJPW1BC on Anpu?
3. Are the VJ0805Y272MXJPW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y272MXJPW1BC?
Image VJ0805Y272MXJPW1BC
Part Number VJ0805Y272MXJPW1BC
Product Status Active
Capacitance 2700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)