Vishay Vitramon VJ0805Y273JXJMP
Part No.:
VJ0805Y273JXJMP
Datasheet:
AnpuVJ0805Y273JXJMP.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 16V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y273JXJMP on Anpu?
3. Are the VJ0805Y273JXJMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y273JXJMP?
Image VJ0805Y273JXJMP
Part Number VJ0805Y273JXJMP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.027 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)