Vishay Vitramon VJ0805Y332MLBAJ32
Part No.:
VJ0805Y332MLBAJ32
Datasheet:
AnpuVJ0805Y332MLBAJ32.pdf
Description:
CAP CER 3300 PF 100V X7R 0805 PB
Series:
VJ Pb-Bearing
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y332MLBAJ32 on Anpu?
3. Are the VJ0805Y332MLBAJ32 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y332MLBAJ32?
Image VJ0805Y332MLBAJ32
Part Number VJ0805Y332MLBAJ32
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ Pb-Bearing
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)