Vishay Vitramon VJ0805Y333JXAMP
Part No.:
VJ0805Y333JXAMP
Datasheet:
AnpuVJ0805Y333JXAMP.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805
Series:
VJ
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ0805Y333JXAMP on Anpu?
3. Are the VJ0805Y333JXAMP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ0805Y333JXAMP?
Image VJ0805Y333JXAMP
Part Number VJ0805Y333JXAMP
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)